Zadania dla dzieci

Świat dziecka polega na wspaniałej i wesołej zabawie. W końcu tak ułożony jest ten świat, że dzieci w pierwszej kolejności poznają na czym tak naprawdę polega najwspanialsza zabawa na świecie. Dopiero później przychodzi nauka. Co będzie wolało dziecko? Naukę czy zabawę? Oczywiście, że zabawę. Nie można jednak odpuścić dziecku wiedzy, ponieważ to wpływa na jego rozwój. Można z kolei zaproponować maluchowi edukację w formie wesołej zabawy. Przydać się do tego może książka pt.”Mądry dzieciak. Wytęż wzrok” Katarzyny Sarny.

“Mądry dzieciak”

Każde dziecko jest mądre, tylko tą mądrość trzeba z niego wydobyć i w odpowiedni sposób ukierunkować na świat. Przyda się do tego seria pt.”Mądry dzieciak”, gdzie znaleźć można fascynujące zadania, które dzieci od razu pokochają. Jeżeli ktoś myśli, że przedszkolak, który już niedługo przywita się z zerówką oraz z nauczaniem początkowym nie poradzi sobie z łamigłówkami, to jest w błędzie. Dzieci kochają takie “trudne” zadania, dzięki czemu będą mogły rozwinąć swoje umiejętności. Nawet, jeżeli dziecko będzie uważać, że nie da sobie rady – zachęcajmy je do działania, dzięki czemu udowodnimy mu, że jednak da radę. Może na początku będzie mu potrzebna mała podpowiedź, ale da radę. Z czasem dziecko tak zapali się do pracy, że nie będzie musiało już korzystać z podpowiedzi od osób dorosłych. W serii “Mądry dzieciak” można znaleźć takie książki, jak “Sudoku”, “Rebusy”, “Quizy”, “Kryżówki”. Jakie zadania tam na nich czekają? Tytuły to doskonała podpowiedź.

Ćwiczenia na spostrzegawczość

Mądry dzieciak. Wytęż wzrok” Katarzyny Sarny to zestaw fantastycznych ćwiczeń i zagadek, dzięki czemu maluchy w doskonały sposób będą mogły sprawdzić swoją spostrzegawczość. Nie można zapominać, że jest to jedna z najważniejszych cech, która przyda się nie tylko w szkole, ale również w życiu dorosłym. Do tego podczas rozwiązywania łamigłówek, jakie można znaleźć na kartach tej książki, przyda się również umiejętność logicznego myślenia. Czy dziecko będzie umiało wykazać się takimi cechami? Przekonajmy się o tym. Pamiętajmy o tym, żeby zachęcać dziecko do działania. Powiedzmy mu, że da radę, a nie coś odwrotnego. Wiara we własną pociechę to naprawdę wspaniała rzecz, która jest w stanie przenosić góry. Niech nasze dziecko wie, że zawsze może na nas liczyć. Chociażby nie wiadomo co się działo. Od coraz łatwiejszych zadań do coraz trudniejszych – w środku zastosowano stopniowane zadań, dzięki czemu dziecko radzi sobie z wieloma trudnościami.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com